Księgowość Warszawa – jak prowadzić rozliczenia w biznesie

 

Nie da się prowadzić firmy bez księgowości. To obowiązkowy element każdego biznesu, nawet jeśli zdecydujesz się na jednoosobową działalność gospodarczą. Z tego względu zanim jeszcze rozpoczniesz procedury związane z rejestracją Twojego przedsiębiorstwa, należy dobrze zastanowić się, kto i jak będzie zajmował się rachunkami w Twojej firmie

Różne oblicza księgowości – kto może prowadzić rozliczenia w przedsiębiorstwie?

 

Istnieją trzy podstawowe rozwiązania związane z prowadzeniem rozliczeń w firmie. Zazwyczaj przedsiębiorcy decydują się na:
• samodzielne prowadzenie rachunkowości,
• zatrudnienie etatowego księgowego lub powołanie do życia rozbudowanego działu księgowego,
• podjęcie współpracy z zewnętrznym biurem księgowym.
Każde z rozwiązań ma swoje zalety i wady, a poszczególne modele mogą sprawdzić się w różnych typach biznesu. Na co zatem możesz się zdecydować i jakie korzyści przyniesie to Twojej działalności? Poniżej przedstawimy podstawowe wady i zalety wszystkich sposobów prowadzenia rozliczeń, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.

.

Samodzielne prowadzenie rozliczeń – czy to się naprawdę opłaca?

Na samodzielne prowadzenie księgowości często decydują się osoby zakładające jednoosobową działalność gospodarczą. Dlaczego? Główny bodźcem do własnoręcznego rozliczania wszystkich rachunków są względy czysto oszczędnościowe. Na początku w start-upach lub niewielkich firmach trudno o duże zyski, więc spore grono przedsiębiorców stara się ograniczać koszty stałe.
Tego typu działanie jest jednak obarczone sporą odpowiedzialnością. Młody przedsiębiorca często nie ma doświadczenia ani wiedzy do prowadzenia rozliczeń. W takiej sytuacji łatwo o popełnienie błędu, który może być katastrofalny w skutkach.
Dodatkowo nawet jeśli początkowo do rozliczenia jest raptem jedna lub dwie faktury, to z czasem dokumentów ksiegowych przybywa, niekiedy w tempie lawinowym. Z jednej strony można się tylko cieszyć, ale z drugiej prowadzenie księgowości zaczyna wówczas wymagać coraz większych umiejętności oraz poświęcania sporej ilości czasu każdego miesiąca. A tego we własnym biznesie przecież nigdy nie ma się w nadmiarze

.

Księgowość w Warszawaie a zatrudnianie specjalistów w strukturze firmy

Inną opcją jest zatrudnienie księgowych w firmie. Z tego rozwiązania często korzystają duże przedsiębiorstwa, które mogą sobie pozwolić na wysokie koszty utrzymywania dodatkowego pracownika lub pracowników.
Wewnętrzna księgowość ma tę niezaprzeczalną zaletę, że zna dokładnie sytuację danego przedsiębiorstwa i może działać tu i teraz. Nie ma też zagrożenia, że w momencie kryzysowym księgowy akurat nie będzie miał czasu na rozmowę, bo będzie się zajmował inną firmą, z którą równolegle współpracuje.

.

Zewnętrzne biuro rachunkowe – księgowość Warszawa

Trzecim rozwiązaniem, na które decyduje się znacząca większość przedsiębiorców, jest współpraca z zewnętrznym biurem rachunkowym. Pozwala to na minimalizację kosztów związanych z prowadzeniem rozliczeń w porównaniu z własnym działem księgowym w firmie.
Profesjonalne biura rachunkowe zatrudniają doświadczonych specjalistów oraz nieustannie inwestują w poszerzanie kompetencji swoich kadr oraz nowoczesne oprogramowanie i sprzęt, aby być coraz bardziej konkurencyjnymi na rynku.
Dodatkowo zewnętrzna firma ma często szerszy ogląd sytuacji oraz bogatą wiedzę i doświadczenia, jak reagować w różnych sytuacjach. Przekłada się to na znajdywanie najbardziej optymalnych rozwiązań.

Rozwiązanie dla każdego – księgowość Warszawa

 

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest obarczone olbrzymią ilością rozmaitych obowiązków. Warto zatem zoptymalizować działania i powierzyć prowadzenie księgowości specjalistom. Zewnętrzne firmy oferują szeroki wachlarz usług rachunkowych i finansowych oraz pomagają w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania dla każdego przedsiębiorcy.
Dzięki temu może się on skupić na rozwoju firmy bez obaw o kondycję swoich rachunków. Profesjonalni księgowi przygotują za niego wszystkie rozliczenia, wyślą stosowne dokumenty do Urzędu Skarbowego oraz zadbają o dopełnienie formalności na przykład względem ZUS.
Czy naprawdę chcesz zajmować się tym wszystkim samodzielnie? Może lepiej zająć się konkretami, które są ważne dla Twojej firmy, bez nieustannego nie myślenie o rachunkach i zmianach w przepisach podatkowych.
W Gotard zajmujemy się tym na bieżąco i możesz być pewny, że jeżeli któraś z nowych ustaw będzie dla Ciebie istotna, od razu Cię o tym poinformujemy. W międzyczasie skup się na swojej firmie, nam pozwól natomiast zająć się tym, co robimy najlepiej – to znaczy rzetelnym prowadzeniem Twoich rachunków.

Oprócz standardowych rozliczeń bieżących i doradztwa podatkowego, oferujemy szereg rozwiązań, które usprawniają codzienną pracę i sprawiają, że firma generuje większe zyski.

Filarem rentowności biznesu jest optymalizacja wydatków. Nasi specjaliści przeanalizują Twój biznes. Pokażą, gdzie można znaleźć oszczędności albo jak wydawać, żeby przynosiło to najlepsze efekty na przyszłość. Dzięki temu, firmowe pieniądze już nigdy nie będą przepływać Ci przez palce.

Świat wirtualny to przyszłość. Dbaj zatem o nieustanny rozwój Twojego biznesu z branży IT, a my zajmiemy się dla Ciebie liczbami i wszelkimi rozliczeniami.

  SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE w celu kontaktu z Administratorem poprzez formularz kontaktowy na zasadach określonych w Polityce Prywatności

   Dołącz do newslettera!

   Dostarczamy konkretnych odpowiedzi
   i praktycznych rozwiązań, dzięki którym będziesz mógł
   się skupić na rozwoju Twojego biznesu.

   ul. Kopernika 30 lok. 530 00-336 Warszawa


   8:00 - 17:00


   22 404 61 43

   881 720 810


   kontakt@gotard.pl

   Regulamin
   Polityka prywatności