Pełna księgowość Warszawa – zalety i wady dla przedsiębiorców

 

Wielu przedsiębiorców obawia się pełnej księgowości, widząc w niej szereg komplikacji i problemów dla prowadzenia działalności gospodarczej. Wbrew pozorom nie musi być ona tak straszna, a niekiedy przynosi sporo korzyści dla osób, które korzystają z niej w sposób właściwy i świadomy.

Czym jest pełna księgowość? Kiedy można z niej korzystać?

 

Pełna księgowość jest jedną z najbardziej rozbudowanych form ewidencjonowania przychodów i rozchodów w przedsiębiorstwie. Regulują ją konkretne ustawy. Pozwala uzyskać bardzo dokładny obraz sytuacji finansowej firmy, która staje się dzięki niej w pełni transparentna.
Do prowadzenia pełnej księgowości (inaczej określanej jako księgi rachunkowe) przepisy, to znaczy ustawa o rachunkowości, art. 2, zobowiązują kilka grup przedsiębiorców:
• osoby fizyczne,
• spółki cywilne lub jawne osób fizycznych,
• spółki partnerskie.
W ich przypadku obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych pojawia się dopiero, gdy przychody netto osiągną poziom powyżej 2 000 000 euro.
Niezależnie od tego warunku księgi muszą także prowadzić między innymi spółki handlowe, cywilne, krajowe oddziały przedsiębiorstw zagranicznych, podmioty działające w oparciu o prawo bankowe, a także urzędy gminy, powiatu lub województwa.
W tym miejscu warto wspomnieć, że niektóre podmioty pomimo braku obowiązku mogą też dobrowolnie zgodzić się na prowadzenie pełnej księgowości. Dlaczego jest to korzystne?

Trudności i korzyści wynikające z prowadzenia ksiąg rachunkowych – pełna księgowość Warszawa

 

Za najczęściej podawany problem związany z wprowadzeniem pełnej księgowości przedsiębiorcy podają znaczący wzrost kosztów. Wynika on ze sporego skomplikowania rozliczeń oraz zdecydowanie większej ilości pracy z rozliczeniem firmy przez biuro rachunkowe.
Dodatkowo trzeba pamiętać, że pełna księgowość podlega zdecydowanie większej kontroli oraz konieczności bezwzględnego stosowania się do dyrektyw, które określa ustawa o rachunkowości. Wszelkie uchybienia w tym przypadku są uznawane za przestępstwo.
Nie można zapominać, że pełna księgowość to także szereg zalet, które sprawiają, że niektórzy dobrowolnie godzą się na wyżej opisane trudności.
Przede wszystkim dostarcza ona niezmiernie bogatych i kompletnych informacji o kondycji firmy oraz o przepływie finansów. Wszelki majątek przedsiębiorstwa jest dokładnie opisany i wyceniony – nie ma tu zatem miejsca na jakiekolwiek nadużycia.
Na podstawie zebranych danych można bez trudu wyliczyć płynność finansową firmy, co przekłada się na jej większą wiarygodność. Przedsiębiorcy, którzy mają takie informacje o swoim biznesie są w stanie wdrażać procedury optymalizacyjne, prowadzące do poprawy sytuacji biznesu. To przekłada się na większą wiarygodność takich podmiotów. Dzięki ewidencjonowaniu majątku wszystkie zmiany oraz poprawa sytuacji są też od razu widoczne.
Przejrzystość i transparentność majątkowa przedsiębiorstwa prowadzącego pełną księgowość możne stać się także wielkim atutem i kartą przetargową w przypadku firm, które poszukują osób do włączenia się biznesu – inwestorów, sponsorów, partnerów biznesowych itp.

Pełna księgowość – sposób na profesjonalny sukces

 

Wielu przedsiębiorców narzeka na pełną księgowość. W głównej mierze jest to jednak związane z brakiem rzetelnej wiedzy i świadomości, na czym ona tak naprawdę polega.
Warto zatem przed podjęciem decyzji o przejściu na księgi rachunkowe, wybrać się do dobrego biura księgowego, które jest w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości i wytłumaczyć, na czym będą polegały rozliczenia, co będzie potrzebne oraz jakie zmiany będą musiały się pojawić w codziennej pracy przedsiębiorstwa.
Dzięki temu można uniknąć wielu problemów oraz błędów, które mogą być naprawdę katastrofalne w skutkach.
W Gotard prowadzimy pełną księgowość dla zróżnicowanych podmiotów gospodarczych, dlatego mamy wiedzę, jak to robić sprawnie i z korzyścią dla przedsiębiorcy.
Jeśli masz wątpliwości, czy musisz prowadzić księgi rachunkowe lub jak to zrobić dobrze, zapraszamy do kontaktu. Służymy swoją wiedzą i doświadczeniem. Postaramy się udowodnić, że z tego typu rozliczenia naprawdę możesz wyciągnąć wiele korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa.

Oprócz standardowych rozliczeń bieżących i doradztwa podatkowego, oferujemy szereg rozwiązań, które usprawniają codzienną pracę i sprawiają, że firma generuje większe zyski.

Filarem rentowności biznesu jest optymalizacja wydatków. Nasi specjaliści przeanalizują Twój biznes. Pokażą, gdzie można znaleźć oszczędności albo jak wydawać, żeby przynosiło to najlepsze efekty na przyszłość. Dzięki temu, firmowe pieniądze już nigdy nie będą przepływać Ci przez palce.

Świat wirtualny to przyszłość. Dbaj zatem o nieustanny rozwój Twojego biznesu z branży IT, a my zajmiemy się dla Ciebie liczbami i wszelkimi rozliczeniami.

  SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE w celu kontaktu z Administratorem poprzez formularz kontaktowy na zasadach określonych w Polityce Prywatności

   Dołącz do newslettera!

   Dostarczamy konkretnych odpowiedzi
   i praktycznych rozwiązań, dzięki którym będziesz mógł
   się skupić na rozwoju Twojego biznesu.

   ul. Kopernika 30 lok. 530 00-336 Warszawa


   8:00 - 17:00


   22 404 61 43

   881 720 810


   kontakt@gotard.pl

   Regulamin
   Polityka prywatności